Kilka niesamowitych patentów na upał

Wiosna w pełni, a razem z nią coraz wyższa temperatura. Za chwilkę przyjdzie upalne lato, o którym marzyliśmy całą zimą. Niestety, o ile żar lejący się z nieba jest bardzo przyjemny, gdy leży się nad brzegiem morza czy jeziora, to w biurze lub mieszkaniu ciężko go znieść. Na szczęście tam gdzie jest potrzeba, znajduje się rozwiązanie

Co w takim razie proponujemy na upalne dni?

1. Wiatraczek wodny
To świetna alternatywa dla standardowych wiatraczków. Wygląda jak standardowy spryskiwacz do roślin, a wokoło dyszy ma zamieszczone „śmigła”. W środku są standardowe baterie, więc po włączeniu możemy cieszyć się przyjemnym, chłodnym podmuchem. W naprawdę gorące dni dodatkowo można skorzystać z orzeźwiającej bryzy, wprost z atomizera.
2. Termometr do wina
Co prawda alkohol i słońce nie idą w parze, ale na szczęście można pić w cieniu 😉 Schłodzone, lekkie i niskoprocentowe białe wino lub szprycer, który dodatkowo chłodzą zamrożone winogrona? Pyszne, chłodne i orzeźwiające, niestety, przy kilkudziesięciu stopniach na plusie, winna ambrozja może zmienić się w ciepłe i kwaśne wino. Żeby tego uniknąć, wystarczy zamontować nowoczesny termometr do wina. Przymocowuje się go do butelki i na bieżąco kontroluje, czy nie potrzeba go schłodzić.
3. Lody
Oczywiście, nie mogło zabraknąć ich na tej liście. Nawet jeśli jesteś na diecie, to pamiętaj o teorii, która mówi, że od zimnych lodów się nie tyje – ponoć organizm musi spalić dużo kcal, żeby ogrzać je do temperatury, w której będzie mógł strawić ten niebiański przysmak, przez co nawet te śmietankowe z podwójną czekoladą stają się dietetyczne. Jeśli nie chcesz ruszać się po nie do sklepu, zainwestuj w specjalną maszynkę do lodów lub piłkę. Tak – piłkę, która składa się z dwóch części, niczym matrioszka. Do większej sypie się lód, wkłada do niego mniejszą piłkę wypełnioną płynem, który za jakiś czas będzie lodami i wszystko szczelnie zamyka. Teraz wystarczy wyjść do ogrodu i pobawić się z psem lub dziećmi: rzucanie, kulanie, odbijanie jest jak najbardziej dozwolone. Po 40 minutach Twoje lody powinny być gotowe.
4. Ładowarka słoneczna
Skoro słońce dokucza Ci tak bardzo, że musisz wydawać mnóstwo pieniędzy na wodę, lody i arbuzy, to czas skorzystać z jego dobrodziejstw i zupełnie za darmo naładować swojego smartphona. Wystarczy do tego solarna ładowarka, która wykorzysta piekące słońce, żebyś mógł całe dnie oglądać śmieszne filmiki na swoim telefonie.
5. Wachlarz
Już starożytni Grecy wiedzieli, że są idealne, gdy chce się ochłodzić, niestety, żeby poczuć ich siłę, trzeba znaleźć kogoś, kto będzie nas wachlował. Trzeba się też liczyć z tym, że po jakimś czasie będzie chciał zmiany i to Ty będziesz musiał wachlować jego. Z jednej strony interes życia, z drugiej harówa w upale…
6. Kubek termiczny
Chociaż ich wykorzystanie najkorzystniejsze jest zimą, a lato spędzają na zapomnianych, kuchennych półkach, to przecież kubki termiczne, jak nazwa wskazuje, utrzymują temperaturę – dodatnią, jak i ujemną. Dlatego chłodna lemoniada z lodem, nie rozgrzeje się podczas drogi do pracy.
Upał potrafi doskwierać, ale kilka gadżetów i staje się nieco bardziej znośny. Zresztą trochę słońca, jest lepsze, niż gruba warstwa śniegu, prawda?

 

shares