Planując urządzenie wnętrz często stajemy przed dylematem zrobienia tego na własną rękę lub skorzystania z pomocy profesjonalisty. Urządzanie wnętrza od podstaw czy też renowacja pomieszczeń wymaga czasu i jest pracochłonnym przedsięwzięciem. Dobry architekt wnętrz z całą pewnością jest w stanie stworzyć oryginalne i wysublimowane wnętrze, które dopasowane będzie do najnowszych trendów oraz naszych indywidualnych potrzeb i preferencji. Czy rzeczywiście warto zatrudnić architekta?

Dobry architekt, czyli połączenie pasji i fachowym podejściem

Profesjonalny architekt wnętrz patrząc na pomieszczenie, dostrzega jego wymiarowość i wszelkie detale, a więc potrafi spojrzeć na nie w sposób przestrzenny. Dzięki temu wie, co i gdzie będzie pasować, a czego należy się wystrzegać. Jednak na takie fachowe podejście można liczyć tylko od pasjonatów i osób posiadających specjalistyczną wiedzę. W związku z tym warto stawiać na renomowanych architektów. Wystarczy zapoznać się z galerią przedstawiającą zdjęcia urządzonych wnętrz przez danego projektanta, aby zorientować się, czy warto oddać w jego ręce nasze mieszkanie.

Współpraca z projektantem wnętrz dotyczy także wyboru kolorów ścian i kształtu mebli. Profesjonalny architekt odwiedza swojego klienta w celu dokonania pomiaru miernikami laserowymi i naszkicowania całego rzutu. Mierzy on także instalacje elektryczne. Wszystko to po to, aby móc stworzyć kilka propozycji układów aranżacyjnych, z których tworzy potem wizualizacje. To właśnie one pozwalają wyobrazić sobie klientom, jak będzie wyglądało ich wymarzone mieszkanie.

Kompleksowe świadczenie usług

Zatrudniając architekta wnętrz, zyskujemy pewność, że wszelkie powierzone mu zadania zostaną dopracowane na ostatni guzik i to w ustalonym terminie oraz przedziale cenowym. Jest to też duże odciążenie dla nas, gdyż odpowiedzialność za postępy prac przenosimy na architekta. To właśnie on zajmuje się wszelkimi obowiązkami związanymi z remontem, a więc kontaktem z budowlańcami i technikami, współpracą z producentami i dystrybutorami mebli i najróżniejszych dodatków oraz nadzorem nad wykonywanymi pracami. Dobry architekt znany jest w swoim środowisku, a więc ma rozległy zasięg kontaktów z innymi fachowcami oraz może dodatkowo liczyć na atrakcyjne zniżki i ulgi. Zaletą zatrudnienia architekta jest także możliwość dopasowania kosztorysu zawierającego zestawienie potrzebnych materiałów do naszych możliwości finansowych. Zazwyczaj przygotowuje on kilka opcji z różnymi przedziałami cenowymi.

Dobry architekt jest zorganizowaną osobą, która działa zgodnie z dokładnie opracowanym planem i profesjonalnie przygotowanym projektem. Dba on o terminarz, aby wszystkie prace zostały wykonane na czas, co dotyczy także zakupu materiałów, mebli i urządzeń. Potrafi on tak rozplanować czas na poszczególne elementy, żeby uniknąć jakichkolwiek postojów. Dobre zarządzanie czasem jest tutaj więc niezwykle istotne i świadczy o jego fachowym podejściu. Jako, że architekci wnętrz są ekspertami w swojej dziedzinie, to podążają za aktualnymi trendami, wiedzą jak dobrać i połączyć ze sobą kolory i meble.

shares