Przełam nudne jednokolorowe ściany i wybierz surową cegłę.

To co nas otacza może wpływać na nasze samopoczucie. Jest wiele metod na stworzenie pożądanego klimatu we wnętrzu. Oryginalną atmosferę możemy stworzyć w każdym pomieszczeniu, ozdabiając ścianę naturalnymi, starymi cegłami.

Autentyczne cegły w Twoim domu 

Dekoracyjna cegła cięta pochodzi z rozbiórki starych kościołów, murów obronnych lub budynków mieszkalnych. Dzięki temu możemy uzyskać bardzo naturalny efekt. Cegły z rozbiórki są odpowiednio przycinane. Następnie poddawane są dokładnemu myciu i sortowaniu. Decydując się na tego typu dekorację ścian, można dobrać materiał o takim wyglądzie, który najbardziej nam odpowiada. 

Na rynku dostępne są cegły o różnych fakturach. Dla surowego, bardziej industrialnego efektu dobrze sprawdzą się cegły o bardzo nierównej powierzchni, z nieregularnymi odpryskami i pozostałościami zaprawy wapiennej. Każdy element ma niepowtarzalny detal, co doskonale imituje odsłoniętą ceglaną ścianę. 

Przy dużych projektach wygodnie będzie skorzystać z cegieł o bardziej wyrównanych krawędziach. Mniejsza ilość odprysków i regularne kształty każdego z elementów ułatwiają fugowanie. Takie płytki pozwalają uzyskać bardziej elegancki efekt, jednorodny, bez mocnych zabrudzeń z zaprawy. 

Dostępne są również płytki o bardzo małej rozbieżności kolorystycznej. Mają idealnie równą powierzchnię, bez śladów zaprawy. Wszystko zależy od preferencji i efektu na którym nam zależy, najlepiej porównać różnicę między płytkami na zdjęciach przykładowych realizacji.  

Jak zrobić ścianę z cegieł w mieszkaniu? 

Uzyskana z rozbiórki cegła cięta jest w taki sposób, by uzyskać płytki o grubości około 2 cm. Pozwala to na montaż za pomocą kleju. Następnie przestrzeń między elementami wypełniamy gruboziarnistą zaprawą, by uzyskać wrażenie autentycznej ceglanej ściany. Ciemna fuga optycznie przyciemni wybraną cegłę, jasna rozjaśni. Sklepy dysponują szerokim wyborem kolorystycznym. 

Po wyschnięciu dekoracji, warto zabezpieczyć cegły specjalnym impregnatem. Dzięki temu na ich powierzchni utworzy się warstwa hydrofobowa. Pozwoli to na zachowanie świeżego koloru płytek. Brud, wilgoć czy tłuszcz nie będą wnikać w ich strukturę. 

Jak wybrać producenta? 

Pierwsze, na co zwracamy uwagę wybierając sklep z płytkami wykonanymi z cegły rozbiórkowej, to oczywiście ich wygląd. Kolorystyka może przechodzić od beżu, przez odcienie pomarańczy, po ciemną, wyrazistą czerwień. Niektóre sklepy oferują również elementy barwione np. na biało. Równie istotną kwestią będzie też lokalizacja producenta. 

Profesjonalne sklepy umożliwiają swoim klientom zamówienie próbek swoich produktów. Dzięki temu, łatwiej będzie nam sobie wyobrazić efekt końcowy. Ułatwi to również wybór preferowanego koloru, faktury czy rozmiaru elementów. Nie zawsze mamy namiary na sprawdzonego wykonawcę. Wielu producentów, oprócz materiałów, oferuje również usługę położenia płytek. Specjaliści, którzy najlepiej znają charakterystykę swojego produktu, przyjadą pod wskazany adres. Dzięki swojemu doświadczeniu doradzą w kwestii takich szczegółów jak odległość między cegłami i odpowiednio wykonają fugi. 

O czym należy pamiętać?

Płytki wykonane są z prawdziwej, starej cegły rozbiórkowej. W związku z tym są dość delikatne i należy obchodzić się z nimi ostrożnie. Niektóre sklepy zapewniają możliwość wymiany do 10% zamówienia za darmo, jeśli elementy ulegną uszkodzeniu podczas transportu. Jest to produkt o dużej kruchości. Ogromnym atutem cegły ciętej jest to, że każdy element różni się od siebie. To właśnie przebarwienia, odpryski czy pozostałości po farbie i zaprawie pozwalają uzyskać autentyczny wygląd dekoracji.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą producenta cegla-cieta.pl

Więcej artykułów dla Ciebie

Pochodnie solarne. Idealna propozycja na ciepły wieczór

Spędzanie wieczorów w pięknym ogrodzie to idealny pomysł na relaks. Można taki czas spędzać samotnie, w gronie rodziny, przyjaciół – …

Struny do gitary – jakie wybrać?

Struny to element gitary, który ma bezpośredni i ogromny wpływ na brzmienie. Początkujący gitarzyści często nie wiedzą, jakie struny powinni …

Rekuperacja – co to takiego?

Klimatyzacja to rozwiązanie cieszące się rosnącą popularnością. Średnie temperatury w sezonie letnim z roku na rok są coraz wyższe, w …

Kolorowe gumki do włosów Kiepe Lollipops — idealny prezent dla dziewczynki

Czy gumki do włosów mogą być prezentem, który ucieszy dziewczynkę? Jeśli mamy do czynienia z przypadkowymi rozwiązaniami, trudno liczyć na …

Co będzie potrzebne do domowego warzenia piwa?

Od wielu już lat Polska jest w czołówce, jeśli chodzi o roczne spożycie piwa. W światowym rankingu wyprzedzają nas tylko …

Jakie okna wybrać do pokoju dziecka?

Większość rodziców pragnie, aby pokój ich dziecka, był piękny, funkcjonalny, a także bezpieczny. Aby zapewnić naszemu dziecku bezpieczeństwo, projektując jego …

shares