Nowoczesne lampy stojące- jak wybrać dobrą lampę podłogową?

Każdy inwestor wyposażając swoje nowe mieszkanie lub dom w oświetlenie wie, że podstawą jest oczywiście to wiszące. Nie każdy jednak wie, że jeśli chce się uzyskać określony rodzaj atmosfery w pomieszczeniu, czy też nadać mu niepowtarzalnego stylu, niezbędne będzie zastosowanie lampy podłogowej. Pytanie tylko brzmi, jak się taką lampę powinno wybierać? Czy są jakieś konkretne jej cechy i parametry, którymi powinno się kierować w sklepie podczas wybierania określonego modelu?

Podstawowe cechy lampy podłogowej

Podczas rozpoczynania wybierania lampy podłogowej trzeba zacząć od zupełnych podstaw, czyli określić to, jakie są najbardziej podstawowe sprawy związane z takim elementem wyposażenia wnętrza. Od czego zatem należy zacząć?

Zdecydowanie najważniejszą sprawą jest to, aby określić budżet, który można na daną lampę przeznaczyć. W zależności od tego, z jakim konkretnie modelem lampy ma się do czynienia, jej cena może być naprawdę niska, lub też przekraczać wartość używanego samochodu.

Innego typu ważną sprawą jest marka danej lampy, która również determinuje cenę, lecz często także jakość wykonania oraz przede wszystkim jej styl.

Podczas wybierania takiej lampy nie można oczywiście zapominać o głównym jej przeznaczeniu, czyli funkcji oświetleniowej. Z tego też powodu trzeba dowiedzieć się, jaką ilość żarówek dana lampa obsługuje, a także jaka jest ich maksymalna moc.

Na koniec warto jeszcze zwrócić uwagę na funkcje dodatkowe, w które taka lampa może być wyposażona. Mowa tu jest np. o automatycznym ściemniaczu, czy też o sterowaniu poprzez pilota.

Czym różnią się poszczególne modele lamp podłogowych?

Jeśli już ma się określone podstawowe sprawy związane z wyborem lampy podłogowej, można następnie przejść do nieco poważniejszych aspektów jej wyboru. O czym zatem w tym zakresie trzeba pamiętać?

Zdecydowanie najważniejszą sprawą jest oczywiście to, z jakiego dana lampa będzie wykonana materiału. Na rynku dostępna jest naprawdę olbrzymia ilość najróżniejszych rozwiązań, takich jak lampy plastikowe, drewniane, czy też metalowe. Warto wziąć pod uwagę to, jaki model się potrzebuje, aby dobrze pasował on do całego pomieszczenia.

Nie bez znaczenia jest także to, jaki w danej lampie zostanie zastosowany klosz. Chodzi tu nie tylko i jego styl wykonania, czyli np. to, czy będzie od kierował światło na boki, czy też do góry, lecz również jego stopień transparentności. Spotkać się bowiem można z lampami, które będą całkowicie przezroczyste, jak i również takimi, które bardzo skutecznie będą zatrzymywały światło generowane przez żarówkę.

Jak dobrać lampę podłogową do pomieszczenia?

Kluczem do wybrania dobrej lampy podłogowej jest to, aby poprawnie dobrać jej rodzaj do danego pomieszczenia. Jak to więc zrobić?

Przykładowo do salonu polecana jest taka lampa, która przede wszystkim będzie bardzo mocno korespondowała z całym wystrojem, lecz również taka, która będzie dawała dość sporą ilość światła. Z drugiej strony do sypialni zalecana jest lampa dyskretna i subtelna, która nie będzie pełniła funkcji typowo oświetleniowej, lecz jedynie dekoracyjną i budującą nastrój.

Po lampy idealne do Twojego wnętrza zapraszamy na kolorowelampy.pl

Więcej artykułów dla Ciebie

Retro wood, retro drewno — co to takiego?

Drewno retro to termin, który w naszym sklepie internetowym jest używany do opisywania ręcznie postarzanego przez nas drewna świerkowego. Nasze …

5 pomysłów na oświetlenie salonu przy pomocy listew ledowych

Nie masz pomysłu na oświetlenie salonu? Klasyczne rozwiązania w postaci lampy zawieszonej na środku sufitu wydają ci się przestarzałe? Chcesz …

Przydatne artykuły dla Dziecka latem

Lato to czas sprzyjający spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Warto więc zakupić kilka gadżetów, które ułatwią przetrwanie tych gorących miesięcy. …

Letnie ubranka dla maluszka

Lato to czas upałów, w naszym kraju – coraz częściej – naprawdę silnych. Zdarza się, że temperatury już w czerwcu …

Niebanalne gadżety reklamowe

Poszukujesz niebanalnych gadżetów reklamowych? Lubisz się wyróżniać z tłumu innych firm? Pragniesz zabłysnąć na tle konkurencji kreatywnymi rozwiązaniami reklamowymi? Dobrze …

Hamak – odprężenie na każdą kieszeń

Urlop wciąż kojarzy się bardziej z wypoczynkiem w sezonie wiosenno-letnim niż jesienno-zimowym. Dlatego też jedną z chętnie wybieranych destynacji jest …

shares