Robot sprzątający, jaki wybrać? Przegląd urządzeń

Takie roboty znacznie różnią się od tradycyjnych odkurzaczy. Nie wymagają one podłączenia do prądu, są mniejsze i cichsze. Są zaprogramowane tak, aby dotrzeć do każdej przestrzeni oraz omijać przedmioty. Jest wiele rodzajów robotów, dlatego każdy decydując się na taki odkurzacz znajdzie idealny dla siebie.

Rodzaje robotów sprzątających

Istnieje wiele robotów, każdy z nich posiada inną funkcję. Przed zakupem takiego urządzenia należy określić, czego poszukujemy i oczekujemy od maszyny, abyśmy byli zadowoleni z zakupu.

Roboty odkurzające – W naszym sklepie internetowym znajdziecie Państwo kilka modeli odkurzaczy marki ZACO, PURON, ILIFE, Dibea.

Nasze roboty, które posiadają turboszczotki ze silikonem lub włosiem idealnie odnajdą się do pomieszczeń z dywanami. Natomiast dla miłośników zwierząt dobrym rozwiązaniem będą roboty samojezdne, dzięki temu, że są wyposażone w ssawkę włosy nie będą się wplątywać. Dlatego przegląd i czyszczenie maszyny będzie znacznie łatwiejsze. Natomiast do trudno dostępnych miejsc pod kanapą lub szafą, sprawdzą się roboty automatyczne. Wszystkie posiadają dużą siłę ssącą, dwie boczne szczotki oraz filtry.

Roboty odkurzające i myjące 2w1 – Takie odkurzacze będą odpowiednie dla osób, które chcą zaoszczędzić czas i utrzymać porządek. Posiadamy szeroki wybór modeli maszyn, które wyposażone są w wiele funkcji. Brak kabla to jeden z plusów maszyny. Możecie Państwo ustalić harmonogram sprzątania przez robota na każdy dzień tygodnia. Prócz tego, wyposażone zostały w czujnik ruchu, kamerę skanującą, filtr HEPA. Ponadto można wyznaczyć ile robot ma zużyć wody do mycia podłogi, dzięki temu zaoszczędzimy wodę oraz nie zachlapiemy podłogi. Po sprzątaniu odkurzacz sam wraca na miejsce, a naładować można go za pomocą pilota lub aplikacji. 

Roboty z laserem – W naszej ofercie posiadamy roboty z nawigacją marki PURON oraz ZACO, które omijają przeszkody, skanują pomieszczenie oraz posiadają dodatkowe czujniki.

Roboty z kamerą – Będą służyć na wiele lat, ponieważ są wykonane z solidnych materiałów. Odkurzacz jest bardzo cichy, dlatego idealnie nada się dla osób z małymi dziećmi. Posiadają, również funkcję mopowania co jest dodatkowym ułatwieniem, dwie szczotki – gumową i turboszczotkę, które świetnie nadają się do czyszczenia parkietów oraz dywanów. Dodatkowo urządzenie skanuje pomieszczenie, a po naładowaniu wraca do miejsca gdzie skończył swoją pracę. 

Roboty z żyroskopem – Inteligentne ciche urządzenie, które nie wraca w odkurzone miejsce. Dzięki żyroskopowi robot nie uderza w meble oraz przeszkody – z łatwością je omija. Posiadają wydają baterie, dlatego nie wymagają częstego ładowania. Są łatwe w czyszczeniu oraz posiadają porządne szczotki, które zbierają cały kurz, sierść i włosy. 

Roboty z aplikacją – Ciche roboty, które możesz sterować za pomocą aplikacji w urządzeniu. Posiadają wbudowaną kamerę skanującą, dzięki której programuje trasę sprzątania, nie odbija się od mebli i różnych przeszkód. Z łatwością wyczyści dywany oraz podłogę, a po wykonanej pracy wróci do swojej stacji ładowania. 

Zalety korzystania z robotów sprzątających.

Roboty sprzątające zostały stworzone, aby ułatwiać nam pracę i zaoszczędzać czas. Są to niezwykle inteligentne urządzenia, które posiadają wiele zalet. 

Dzięki robotom sprzątającym możemy dbać o czystość w domu, nawet gdy jesteśmy poza domem. Możemy ustalić harmonogram, kiedy urządzenie ma wykonywać swoją pracę w każdym dniu tygodnia oraz o określonej godzinie, dzięki temu możemy wracać do czystego domu. Ponadto takie odkurzacze posiadają wiele funkcji np. mopowanie, odkurzanie itp. z łatwością omijają przeszkody i nie wracają do miejsc wcześniej już umytych, a po skończonej pracy wracają do swojej stacji ładowania.

Artykuł powstał we współpracy z wdomu24.pl — sklepem z odkurzaczami tradycyjnymi i robotami sprzątającymi

 

Więcej artykułów dla Ciebie

Montaż tarasu z desek kompozytowych

Deski kompozytowe to zrównoważona, bezpieczna i ekonomiczna alternatywa dla naturalnego drewna. Jest to sztuczny produkt złożony z przetworzonych termoplastów i włókien …

Jak działa łożysko?

Łożysko jest elementem układu, który pomaga zmniejszyć tarcie między dwoma częściami. Robi to poprzez oddzielenie dwóch obiektów i zapewnienie im gładkiej …

Okna aluminiowe — wady i zalety

Ramy okienne wykonane z aluminium stają coraz bardziej popularne. Jest ku temu kilka powodów: są wytrzymałe, lekkie i łatwe w …

Jak czyścić toaletę?

Czyszczenie toalety nie należy do najprzyjemniejszych zadań, jednak każdy chce, aby jego toaleta była na tyle higieniczna i czysta, aby przyjemnie …

Jaki plecak podróżny wybrać?

Nasz poradnik jak wybrać plecak, pomoże Ci dokonać najlepszego wyboru dla Twoich potrzeb zapewniając komfort i niezawodność Niezależnie od tego, …

Jak utrzymać czysty dom, w którym mieszka pies?

Jeśli dzielisz dom z włochatym przyjacielem, badania pokazują, że jesteś szczęśliwszy i zdrowszy. Zwierzęta przynoszą wiele pozytywnych aspektów do życia …

shares