8 akcesoriów, które powinien mieć każdy rowerzysta

Wybierając się na dłuższą wycieczkę rowerową za miasto, dobrze jest zaopatrzyć się w kilka przydatnych akcesoriów, które znacząco poprawią bezpieczeństwo i komfort podróży. Zatem co powinien mieć każdy rowerzysta, aby jazda rowerem była czystą przyjemnością? I co na wycieczkę rowerową tak naprawdę warto ze sobą zabrać? Poniżej prezentujemy listę 8 polecanych akcesoriów.

Bidon — obowiązkowym elementem wyposażenia rowerzysty

Przy wzmożonym wysiłku fizycznym, jakim niewątpliwie jest jazda na rowerze, należy pamiętać o regularnym nawadnianiu organizmu. Dlatego tak ważnym wyposażeniem każdego rowerzysty powinien być bidon o odpowiedniej pojemności. Poza klasycznym bidonem rowerowym ciekawym rozwiązaniem będą także bidony termiczne, które sprawdzą się zarówno w ciepłe, jak i chłodne dni.

Koszyczek lub uchwyt na bidon — wygoda w czasie jazdy rowerem

Mając już bidon, można go wieźć w plecaku, jednak nie jest to zbyt wygodne i bezpieczne rozwiązanie. Zdecydowanie praktyczniejszą opcją jest zamontowanie specjalnego koszyczka lub uchwytu, z którego bez problemu będziemy mogli wyciągnąć bidon, nie przerywając jazdy.

Kask ochroni Twoją głowę w trakcie upadku

Posiadanie kasku powinno być kwestią oczywistą, jednak nie zawsze tak jest. Co nie zmienia faktu, że każdy rowerzysta, wyjeżdżając w trasę, powinien zaopatrzyć się w dobrej klasy kask, który ochroni go przed skutkami ewentualnego upadku. Kask musi być przede wszystkim wygodny i dobrze dopasowany, aby jednocześnie chronił głowę, ale i jej nie przegrzewał. Obecnie dużą popularnością cieszą się kaski z odblaskami, które znacznie zwiększają bezpieczeństwo rowerzysty na drodze.

Rękawice, ochraniacze na łokcie i kolana 

Oprócz kasku można nabyć także inne akcesoria ochronne, jak rękawice, ochraniacze na łokcie czy kolana. Rękawice rowerowe ochronią ręce przy wietrznej pogodzie i zapewnią stabilizację rąk na kierownicy. Z kolei ochraniacze na łokcie i kolana warto zabrać ze sobą, planując wycieczkę rowerową po nierównym, górskim terenie.

Sakwy rowerowe — przewoź wygodnie wszystkie swoje rzeczy na bagażniku

Wybierając się na piknik i chcąc zabrać ze sobą spory ekwipunek, warto pomyśleć o dobrze dobranym bagażniku, do którego z łatwością będzie można zapakować wszystkie potrzebne rzeczy. Obecnie popularną opcją są bagażniki, do których można przymocować dodatkowe sakwy, znacznie zwiększając tym samym możliwości załadunkowe danego modelu bagażnika. Jeśli zaś planuje się podróż dziećmi, należy wybrać bagażnik, który będzie dostosowany do montażu dziecięcego fotelika rowerowego.

Łańcuchy do zapięcia roweru zabezpieczą rower przed kradzieżą

Organizując wycieczkę rowerową, nie należy zapominać o odpowiednim zabezpieczeniu sprzętu przed kradzieżą. W takim wypadku idealnie sprawdzi się dobrej klasy łańcuch do zapięcia roweru, dzięki któremu będzie można bezpiecznie zostawić rower w przeznaczonym do tego miejscu.

Licznik rowerowy ułatwi kontrolę nad prędkością roweru

Nowoczesne liczniki rowerowe nie tylko pokazują prędkość i ilość przejechanych kilometrów, mogą także wyświetlać ilość spalonych kalorii, a nawet rytm pracy serca. Na rynku dostępne są także liczniki wodoodporne oraz bardziej zaawansowane urządzenia jak na przykład GPS do roweru.

Na długą wycieczkę rowerową weź ze sobą powerbank

Jadąc w dłuższą trasę, wiodącą przez las, czy góry, gdzie rowerzysta jest zdany tylko na siebie, naprawdę warto zabrać ze sobą powerbank. Ponieważ w razie jakiegokolwiek zagrożenia lub wypadku mając naładowany telefon komórkowy, łatwo skontaktujemy się z odpowiednimi służbami i uzyskamy potrzebną pomoc.

Czy posiadane wyżej opisanych akcesoriów na rower jest konieczne?

Opisane powyżej akcesoria rowerowe to absolutnie minimum, które powinien nabyć każdy rowerzysta przed wybraniem się na wycieczkę. Ich posiadanie wpływa znacząco nie tylko na komfort podróży rowerem, ale przede wszystkim na bezpieczeństwo rowerzysty i to niezależnie od panujących warunków atmosferycznych. 

Więcej artykułów dla Ciebie

Dlaczego znajomość języka niemieckiego jest ważna?

Język niemiecki staje się kluczowym językiem w dzisiejszym świecie, zwłaszcza w związku z rozwojem technologii i rosnącą obecnością Niemiec w …

Kominki ścienne do zabudowy – czyli jak urządzić luksusowy i nowoczesny salon?

Planowanie dekoracji salonu może wydawać się zniechęcającym zadaniem, ale w rzeczywistości może być bardzo satysfakcjonujące. Rosnącym trendem są teraz kominki …

Jaki rodzaj biokominka wybrać do domu?

Biokominki to przyjazny dla środowiska i niedrogi sposób na ogrzanie domu, który dodaje również wyjątkowej estetyki. Od modeli wolnostojących, po …

Jak wygląda układanie drewnianego parkietu?

Drewniany parkiet jest bardzo popularnym wyborem wśród osób, które chcą mieć piękne, naturalne i trwałe podłogi w swoim domu. Jednak wiele …

Naczynia termiczne –  dlaczego warto z nich korzystać?

Jeśli chodzi o utrzymanie gorących lub zimnych napojów, inwestycja w dobrej jakości butelkę lub kubek termiczny jest najlepszym rozwiązaniem. Nie …

shares