Gdzie zorganizować komunię świętą — w domu, czy w restauracji?

Pierwsza Komunia Święta dziecka to wyjątkowe święto w życiu każdej rodziny. Jest wielkim przeżyciem zarówno dla dziecka, jak i jego rodziców. To dzień, który chcemy spędzić z najważniejszymi dla nas osobami. Tradycyjnie, po zakończeniu Mszy Świętej rodzice dziecka przystępującego do Pierwszej Komunii Świętej organizują przyjęcie dla całej rodziny. Dlatego dość szybko trzeba podjąć decyzję o tym, gdzie zorganizować obiad po mszy — w domu czy w restauracji?

Organizacja Komunii w domu — wady

Organizacja przyjęcia w domu może być sporym przedsięwzięciem, nawet dla kogoś, kto dysponuje odpowiednią przestrzenią. Jest to wyzwanie, aby pomieścić kilkanaście osób w jednym miejscu. Przygotowanie takiej uroczystości wymaga również odpowiednich zakupów. Dużym problemem najczęściej okazuje się przechowywanie napojów i żywności na tak duże przyjęcie.

 

Organizacja przyjęcia w domu wiąże się z wieloma, ukrytymi kosztami. Czy naprawdę warto za to płacić? Postawimy tu duży znak zapytania, pod którym ukryte są koszty. Na przykład zużyta energia elektryczna, woda  i gaz, których koszt z całą pewnością będzie niemały. Kolejnym kosztem organizacji imprezy w domu jest koszt wynajęcia zastawy stołowej oraz obrusów — w końcu nie każdy posiada w swoim domu zastawę stołową na kilkanaście czy kilkadziesiąt osób.   

 

Planując uroczystość komunijną w domu, należy zastanowić się, jakie potrawy będą serwowane i ile miejsca potrzeba, aby pomieścić wszystkich przybyłych. Przygotowując posiłki na domowe przyjęcie, możemy wspomagać się cateringiem, ale wtedy koszty zdecydowanie wzrosną. Jeśli weźmiemy pod uwagę także zakup dużej ilości produktów spożywczych, Twój czas przeznaczony na przygotowanie obiadu i deserów dla tak dużej ilości osób, a także późniejsze zmywanie czy sprzątanie po imprezie — to może okazać się, że  tańsza będzie organizacja przyjęcia w restauracji.

Dlaczego warto zorganizować przyjęcie komunijne w restauracji?

Kiedy rodzice są przytłoczeni wieloma obowiązkami zawodowymi, ostatnią rzeczą, którą powinni się stresować jest organizacja imprezy w domu. Dlatego też coraz więcej rodzin decyduje się na zorganizowanie przyjęcia komunijnego poza domem i skorzystanie z ofert hotelu lub restauracji.

Organizację przyjęcia w lokalu rozpoczynamy od zarezerwowania terminu w restauracji, a następnie ustalenia wszystkich szczegółów — od wyboru menu i wystroju sali po ustalenie cen. Kiedy wszystkie kwestie formalne są już załatwione — organizacją przyjęcia  zajmą się profesjonaliści.

Restauracja dba o większość rzeczy potrzebnych podczas organizowania takich imprez, oferując odpowiednio udekorowaną salę,  ustawione stoły zastawione odpowiednią ilością naczyń i sztućców. Organizując Komunię w restauracji jedynym naszym obowiązkiem będzie spędzenie czasu z rodziną i celebrowanie wspólnych posiłków przy stole. Kelnerzy będą podawać pyszne dania i zabiorą brudne talerze, aby rodzice mogli poświęcić cenne chwile na bycie razem ze swoim dzieckiem, podczas tej wyjątkowej okazji.

Jakie są zalety zorganizowania obiadu komunijnego w restauracji?

Brak konieczności gotowania, sprzątania i robienia zakupów. Zaoszczędzisz nie tylko czas, ale także swoją energię. Po co organizować kosztowną i czasochłonną kolację w domu, skoro możesz cieszyć się tym samym doświadczeniem z tymi wszystkimi korzyściami? Nie musisz się martwić o gotowanie, sprzątanie po imprezie, czy dekorowanie domu przed przybyciem gości! Jedzenie jest już ugotowane dla Ciebie. Wszystko, co Ci pozostaje, to cieszyć się chwilą i celebrować czas spędzony z rodziną. 

Poniższy artykuł powstał we współpracy z jabłonkowypałacyk.pl

 

Więcej artykułów dla Ciebie

Kominki ścienne do zabudowy – czyli jak urządzić luksusowy i nowoczesny salon?

Planowanie dekoracji salonu może wydawać się zniechęcającym zadaniem, ale w rzeczywistości może być bardzo satysfakcjonujące. Rosnącym trendem są teraz kominki …

Jaki rodzaj biokominka wybrać do domu?

Biokominki to przyjazny dla środowiska i niedrogi sposób na ogrzanie domu, który dodaje również wyjątkowej estetyki. Od modeli wolnostojących, po …

Jak wygląda układanie drewnianego parkietu?

Drewniany parkiet jest bardzo popularnym wyborem wśród osób, które chcą mieć piękne, naturalne i trwałe podłogi w swoim domu. Jednak wiele …

Naczynia termiczne –  dlaczego warto z nich korzystać?

Jeśli chodzi o utrzymanie gorących lub zimnych napojów, inwestycja w dobrej jakości butelkę lub kubek termiczny jest najlepszym rozwiązaniem. Nie …

Jak polerować sztućce?

Nic tak nie podnosi jakości kolacji jak dobrze wypolerowana zastawa stołowa. Niezależnie od tego, czy organizujesz eleganckie spotkanie, czy romantyczny …

shares