Gryzak dla niemowląt – jaki wybrać?

Dzieci poznają świat w różny sposób. Jednym z nich jest próbowanie poprzez wkładanie do buzi wszystkiego, co dziecko potrafi złapać w rączkę. Gryzaki dla niemowląt mają zastąpić wszystko, co można wziąć do buzi, a przy okazji pomóc w czasie ząbkowania. Gryzaki dla dziecka są idealną zabawką oraz sposobem na ulgę w bolesnym ząbkowaniu.

Gryzaki miękkie i twarde

Gryzaki dla dzieci na ząbkowanie podzielić można na dwie główne grupy:

  • gryzaki miękkie – to najpopularniejsze gryzaki wykonane z tkaniny, kauczuku lub silikonu. Mają one fakturę, która pomaga masować bolesne dziąsła. Niektóre z gryzaków mają we wnętrzu płyn i można je schładzać w lodówce, by przynieść dziecku większą ulgę. Innym miękkim gryzakiem jest, np. gryzak żyrafka sophie, która wykonana jest z lateksu i jest bardzo popularna.
  • gryzaki twarde – wykonane są z twardego plastiku lub drewna i są to gryzaki dla starszych dzieci. Twarde gryzaki często połączone są z zabawką, która pozwala dziecku doskonalić umiejętności oraz zmysł dotyku.
małe dziecko trzyma kolorowe gryzaki

Rodzaje gryzaków

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów gryzaków. Ich wybór uzależniony jest od potrzeb oraz gustu. Wyróżniamy następujące rodzaje gryzaków:

gryzaki z wodnym lub żelowym wypełnieniem – są to miękkie gryzaki wewnątrz, których znajduje się woda destylowana lub żel, które schłodzić można w lodówce. Dzięki takiemu rozwiązaniu gryzak dla niemowląt przyniesie większą ulgę.

gryzaki z wypustkami – są miękkie i mają wypustki, które masują dziąsła i do których wlać można żel przeciwbólowy.

gryzaki z materiału – wykonane są z miękkiego materiału i mają postać książeczki lub misia. Polecane są wtedy gdy dziecku podczas ząbkowania krwawią dziąsła.

gryzaki drewniane – wykonane są z drewna jesionowego lub klonowego. Gryzaki te są ekologiczne i antybakteryjne, ponieważ nie mają na sobie lakieru i farby.

gryzaki z zawieszką – to praktyczne rozwiązanie podczas spacerów, ponieważ gryzak można przyczepić dziecku do ubrania.

gryzak szczoteczka – wyposażone są w silikonową szczoteczkę masującą dziąsła i uczącą dbania o higienę jamy ustnej.

gryzak z zabawką – to niewielkich rozmiarów zabawka mająca gryzak i pozwalająca dziecku poznawać kształty.

gryzaki do podawania pokarmu – jest to gryzak z uchwytem i siateczką, do której można włożyć schłodzony owoc.

gryzak ortodontyczny – przypomina on szczękę i pozwala na uśmierzenie bólu dziąseł w tylnej części jamy ustnej. 

Jaki gryzak wybrać?

Podczas wyboru gryzaka należy zwrócić uwagę na jego kształt, ponieważ musi być on dobrany do wieku dziecka oraz jego rączek. Podczas używania gryzaków należy je regularnie myć zgodnie z wytycznymi producenta, dlatego najlepiej wybierać gryzaki, które łatwo utrzymać w całości. Gryzak dla dziecka musi być bezpieczny i powinien być wykonany z bezpiecznych i certyfikowanych materiałów, nie może mieć ostrych krawędzi i małych elementów. Podczas kupna gryzaka należy wziąć pod uwagę wiek dziecka oraz jego potrzeby. Dla niemowląt sprawdzą się proste gryzaki, a dla dzieci starszych gryzaki z zabawką sensoryczną wspomagającą rozwój dziecka.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem internetowym butikkoala.pl, w którym znaleźć można bogatą ofertę gryzaków.

Więcej artykułów dla Ciebie

Dlaczego znajomość języka niemieckiego jest ważna?

Język niemiecki staje się kluczowym językiem w dzisiejszym świecie, zwłaszcza w związku z rozwojem technologii i rosnącą obecnością Niemiec w …

Kominki ścienne do zabudowy – czyli jak urządzić luksusowy i nowoczesny salon?

Planowanie dekoracji salonu może wydawać się zniechęcającym zadaniem, ale w rzeczywistości może być bardzo satysfakcjonujące. Rosnącym trendem są teraz kominki …

Jaki rodzaj biokominka wybrać do domu?

Biokominki to przyjazny dla środowiska i niedrogi sposób na ogrzanie domu, który dodaje również wyjątkowej estetyki. Od modeli wolnostojących, po …

Jak wygląda układanie drewnianego parkietu?

Drewniany parkiet jest bardzo popularnym wyborem wśród osób, które chcą mieć piękne, naturalne i trwałe podłogi w swoim domu. Jednak wiele …

Naczynia termiczne –  dlaczego warto z nich korzystać?

Jeśli chodzi o utrzymanie gorących lub zimnych napojów, inwestycja w dobrej jakości butelkę lub kubek termiczny jest najlepszym rozwiązaniem. Nie …

shares