Jak dbać o farbowane włosy?

Pielęgnacja włosów farbowanych jest dość złożona i zdecydowanie bardziej wymagająca niż pielęgnacja włosów naturalnych. Nie oznacza to, że o włosy naturalnie nie należy dbać. W pielęgnacji włosów po koloryzacji ważne jest nie tylko ich nawilżenie i odżywienie, ale także utrzymanie ich koloru bez efektu matowienia. Jest to niezwykle trudne, szczególnie latem, gdy promienie słoneczne naturalnie rozjaśniają poszczególne kosmyki włosów. 

Podstawowa codzienna pielęgnacja

Podstawą w pielęgnacji włosów i skóry głowy jest odpowiednio dobrany szampon i odżywka. Produkty, których używamy, powinny przede wszystkim być przeznaczone do pielęgnacji włosów farbowanych. W swoim składzie nie powinny zawierać żadnych mocnych środków oczyszczających, które mogłyby przyspieszyć wypłukiwanie się koloru, dając przy tym matowy efekt. 

Jeśli nie do końca potrafimy czytać składy kosmetyków, warto udać się do specjalistycznego sklepu, w którym po konsultacji z ekspedientką kupimy profesjonalne artykuły fryzjerskie. Dzięki nim na pewno dłużej będziemy mogli się cieszyć głębokim odcieniem włosów. 

Poza szamponem należy również kupić odpowiednią odżywkę lub maskę. Wiele osób uważa, że używanie tych kosmetyków po każdym myciu włosów nie jest koniecznie, ale warto to robić. Szampon ma za zadanie tylko delikatnie oczyścić nasze włosy z zanieczyszczeń. Rolą odżywki jest nawilżanie. To dzięki niej włosy nie tracą swojego blasku, stają się gładkie i nie sprawiają problemów podczas rozczesywania i stylizacji. 

Sposoby na domowe SPA dla włosów

Włosy farbowane od czasu do czasu potrzebują dodatkowej dawki nawilżenia, którą możemy im zafundować podczas domowego spa. Najpopularniejszym, a zarazem bezproblemowym zabiegiem, który pokochają nasze włosy, jest olejowanie. Dzięki temu zabiegowi bez problemu odżywimy i dodatkowo nawilżymy włosy. 

Przed przystąpieniem do olejowania włosów powinniśmy jednak zdobyć podstawowe informacje na temat samego zabiegu, jak i naszych włosów. Przede wszystkim musimy sprawdzić, z jaką porowatość mają nasze włosy – jest na to pewien prosty i skuteczny sposób. Do tego eksperymentu wystarczy nam szklanka z wodą oraz jeden włos. Wkładamy włos do wody i obserwujemy – jeśli zanurzy się cały i opadnie na dno, znaczy, że nasze włosy są wysokoporowate. Jeśli włos jest zanurzony do połowy zawartości szklanki, to mamy włosy średnioporowate, a jeśli włos tylko dryfuje po powierzchni – włosy niskoporowate. 

Mając wiedzę już wiedzę na temat stopnia porowatości włosów, możemy sprawdzić jakie oleje i inne produkty są przeznaczone dla danego typu i je nabyć. Sam zabieg olejowania jest bardzo prosty, ale wymaga poświęcenia większej ilości czasu, dlatego najlepiej wykonać go wieczorem, relaksując się przy ulubionym serialu lub książce. 

Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, ale mimo to warto wykonywać go regularnie w zależności od potrzeb. Włosy potrzebują dodatkowego nawilżenia zarówno latem, gdy na dworze panują wysokie temperatury oraz zimą, gdy pomieszczenia dogrzewamy kaloryferami.

Artykuł napisany we współpracy z mfryz.pl

Więcej artykułów dla Ciebie

Dlaczego znajomość języka niemieckiego jest ważna?

Język niemiecki staje się kluczowym językiem w dzisiejszym świecie, zwłaszcza w związku z rozwojem technologii i rosnącą obecnością Niemiec w …

Kominki ścienne do zabudowy – czyli jak urządzić luksusowy i nowoczesny salon?

Planowanie dekoracji salonu może wydawać się zniechęcającym zadaniem, ale w rzeczywistości może być bardzo satysfakcjonujące. Rosnącym trendem są teraz kominki …

Jaki rodzaj biokominka wybrać do domu?

Biokominki to przyjazny dla środowiska i niedrogi sposób na ogrzanie domu, który dodaje również wyjątkowej estetyki. Od modeli wolnostojących, po …

Jak wygląda układanie drewnianego parkietu?

Drewniany parkiet jest bardzo popularnym wyborem wśród osób, które chcą mieć piękne, naturalne i trwałe podłogi w swoim domu. Jednak wiele …

Naczynia termiczne –  dlaczego warto z nich korzystać?

Jeśli chodzi o utrzymanie gorących lub zimnych napojów, inwestycja w dobrej jakości butelkę lub kubek termiczny jest najlepszym rozwiązaniem. Nie …

shares