Jak utrzymać czysty dom, w którym mieszka pies?

Jeśli dzielisz dom z włochatym przyjacielem, badania pokazują, że jesteś szczęśliwszy i zdrowszy. Zwierzęta przynoszą wiele pozytywnych aspektów do życia każdego człowieka. Jednocześnie przynoszą dużo piasku, błota, sierści i innych zanieczyszczeń do domu. Ale nie martw się, są na to skuteczne sposoby. Możesz utrzymać dom, który jest przyjazny zwierzętom w czystości i świeżości.

Utrzymuj swoje zwierzęta w czystości

Jeśli Twój pies wygląda, jakby po każdym spacerze tarzał się w błocie lub piachu, nadszedł czas, aby zbudować rutynę pielęgnacji. Brzmi to oczywiście, ale brud usunięty zaraz po przyjściu ze spaceru, to brud, który nie leży w domu. Jak wiadomo, nie można zbyt często myć psa szamponem, ale spłukanie czystą wodą może zrobić wielką różnicę. Po każdym spacerze możesz ręcznikiem wytrzeć łapy psa, lub od czasu do czasu przetrzeć sierść ściereczką nasączoną wodą z octem, by zneutralizować nieprzyjemny zapach. Co kilka miesięcy trzeba pupila dokładnie umyć szamponem dla zwierząt. W zależności od rasy może również wymagać przycinania lub wyczesywania, co zminimalizuje wypadanie sierści.

Kup wysokiej jakości odkurzacz

Poszukaj odpowiedniego odkurzacza dla zwierząt, który skutecznie odkurzy sierść i pomoże pozbyć się nieprzyjemnych zapachów. Odkurzacz dla posiadaczy zwierząt musi posiadać potężną siłę ssania, pojemny worek oraz odpowiednie szczotki, które skutecznie wychwycą włosy z każdego rodzaju powierzchni. Weź pod uwagę podłogi w domu, kanapy, dywany i wybierz odkurzacz, który oczyści wszystkie powierzchnie. Możesz również wybrać odkurzacz piorący, który jednocześnie odkurzy i wypierze brudne powierzchnie.

Regularnie czyść zabawki pupila

Legowisko, zabawki, a obroża i  smycz wychwytują silny zapach psa i wszystkie muszą być regularnie czyszczone. Sprawdź, czy można je prać w pralce, w przeciwnym razie możesz wyprać je ręcznie w zlewie. Zachowaj tę pracę na słoneczny dzień i pozwól im dobrze wyschnąć na zewnątrz.

Soda na nieprzyjemny zapach

Jeśli nie chcesz kupować dużej ilości środków czystości, wykorzystaj sodę kuchenną. Soda oczyszczona doskonale neutralizuje i pochłania zapachy. Posyp dywan lub wykładzinę sodą przed odkurzeniem, lub rozstaw słoiczki wypełnione sodą w miejscach o najintensywniejszych zapachach.

Kup legowisko dla psa, które możesz wyprać

Legowiska dla zwierząt stosunkowo szybko przejmują zapachy, zwłaszcza kiedy Twój pupil spędza na nim dużo czasu. Wybierz takie, które jest uszyte z tkaniny wodoodpornej, łatwej do wytarcia, z możliwością zdjęcia i dokładnego wyprania.

Regularnie wietrz dom

Trwałe zapachy zwierząt wpływają na nieprzyjazne środowisko w domu. Zarówno w gorące, jak i chłodne dni, otwórz okna na minimum 10 minut i wpuść trochę świeżego powietrza. To działa cuda w usuwaniu nieprzyjemnych zapachów.

Dobry odkurzacz na sierść zwierząt

Każdy dom, który gości psy, kotu, świnki morskie i inne zwierzęta ma problem z zalegającą sierścią i innymi zanieczyszczeniami. Może być to utrapieniem dla osób, które kochają swoje zwierzaki, a jednocześnie nie chcą poświęcać czystości domu. Na szczęście producenci odkurzaczy dbają o potrzeby posiadaczy zwierząt, dostarczając rozwiązania pozwalające na utrzymanie domu w czystości, w którym mieszka pupil.

Wybierając idealny odkurzacz, który poradzi sobie ze zwierzęcą sierścią, warto wybrać taki, o dużym podciśnieniu.

To dzięki potężnej sile ssania i odpowiednim szczotkom będziesz w stanie posprzątać różne rodzaje powierzchni, takie jak drewno, płytki, wykładzinę i tapicerkę. Odkurzacz wyposażony w turboszczotki doskonale poradzi sobie z zalegającą sierścią w najgłębszych zakamarkach. Istotne jest również, aby miał duży zbiornik, którego nie trzeba opróżniać w połowie odkurzania oraz filtr pochłaniający zapachy, dla zachowania lśniącego i świeżego domu.

 

Artykuł powstał we współpracy z wDomu24.pl sklepem internetowym z najwyższej jakości sprzętem wyposażenia domowego, który pomoże Ci zachować czystość w każdym zakamarku.

Więcej artykułów dla Ciebie

Montaż tarasu z desek kompozytowych

Deski kompozytowe to zrównoważona, bezpieczna i ekonomiczna alternatywa dla naturalnego drewna. Jest to sztuczny produkt złożony z przetworzonych termoplastów i włókien …

Jak działa łożysko?

Łożysko jest elementem układu, który pomaga zmniejszyć tarcie między dwoma częściami. Robi to poprzez oddzielenie dwóch obiektów i zapewnienie im gładkiej …

Okna aluminiowe — wady i zalety

Ramy okienne wykonane z aluminium stają coraz bardziej popularne. Jest ku temu kilka powodów: są wytrzymałe, lekkie i łatwe w …

Jak czyścić toaletę?

Czyszczenie toalety nie należy do najprzyjemniejszych zadań, jednak każdy chce, aby jego toaleta była na tyle higieniczna i czysta, aby przyjemnie …

Jaki plecak podróżny wybrać?

Nasz poradnik jak wybrać plecak, pomoże Ci dokonać najlepszego wyboru dla Twoich potrzeb zapewniając komfort i niezawodność Niezależnie od tego, …

Jak prawidłowo zaparzyć kawę w kawiarce?

Mimo upływu czasu popularność i uznanie dla kawy przygotowywanej w kawiarce nie słabnie. Wyjątkowy aromat oraz intensywny smak zapewniają niezapomniane doznania. Jednak dla …

shares