Jak utrzymać czysty dom, w którym mieszka pies?

Jeśli dzielisz dom z włochatym przyjacielem, badania pokazują, że jesteś szczęśliwszy i zdrowszy. Zwierzęta przynoszą wiele pozytywnych aspektów do życia każdego człowieka. Jednocześnie przynoszą dużo piasku, błota, sierści i innych zanieczyszczeń do domu. Ale nie martw się, są na to skuteczne sposoby. Możesz utrzymać dom, który jest przyjazny zwierzętom w czystości i świeżości.

Utrzymuj swoje zwierzęta w czystości

Jeśli Twój pies wygląda, jakby po każdym spacerze tarzał się w błocie lub piachu, nadszedł czas, aby zbudować rutynę pielęgnacji. Brzmi to oczywiście, ale brud usunięty zaraz po przyjściu ze spaceru, to brud, który nie leży w domu. Jak wiadomo, nie można zbyt często myć psa szamponem, ale spłukanie czystą wodą może zrobić wielką różnicę. Po każdym spacerze możesz ręcznikiem wytrzeć łapy psa, lub od czasu do czasu przetrzeć sierść ściereczką nasączoną wodą z octem, by zneutralizować nieprzyjemny zapach. Co kilka miesięcy trzeba pupila dokładnie umyć szamponem dla zwierząt. W zależności od rasy może również wymagać przycinania lub wyczesywania, co zminimalizuje wypadanie sierści.

Kup wysokiej jakości odkurzacz

Poszukaj odpowiedniego odkurzacza dla zwierząt, który skutecznie odkurzy sierść i pomoże pozbyć się nieprzyjemnych zapachów. Odkurzacz dla posiadaczy zwierząt musi posiadać potężną siłę ssania, pojemny worek oraz odpowiednie szczotki, które skutecznie wychwycą włosy z każdego rodzaju powierzchni. Weź pod uwagę podłogi w domu, kanapy, dywany i wybierz odkurzacz, który oczyści wszystkie powierzchnie. Możesz również wybrać odkurzacz piorący, który jednocześnie odkurzy i wypierze brudne powierzchnie.

Regularnie czyść zabawki pupila

Legowisko, zabawki, a obroża i  smycz wychwytują silny zapach psa i wszystkie muszą być regularnie czyszczone. Sprawdź, czy można je prać w pralce, w przeciwnym razie możesz wyprać je ręcznie w zlewie. Zachowaj tę pracę na słoneczny dzień i pozwól im dobrze wyschnąć na zewnątrz.

Soda na nieprzyjemny zapach

Jeśli nie chcesz kupować dużej ilości środków czystości, wykorzystaj sodę kuchenną. Soda oczyszczona doskonale neutralizuje i pochłania zapachy. Posyp dywan lub wykładzinę sodą przed odkurzeniem, lub rozstaw słoiczki wypełnione sodą w miejscach o najintensywniejszych zapachach.

Kup legowisko dla psa, które możesz wyprać

Legowiska dla zwierząt stosunkowo szybko przejmują zapachy, zwłaszcza kiedy Twój pupil spędza na nim dużo czasu. Wybierz takie, które jest uszyte z tkaniny wodoodpornej, łatwej do wytarcia, z możliwością zdjęcia i dokładnego wyprania.

Regularnie wietrz dom

Trwałe zapachy zwierząt wpływają na nieprzyjazne środowisko w domu. Zarówno w gorące, jak i chłodne dni, otwórz okna na minimum 10 minut i wpuść trochę świeżego powietrza. To działa cuda w usuwaniu nieprzyjemnych zapachów.

Dobry odkurzacz na sierść zwierząt

Każdy dom, który gości psy, kotu, świnki morskie i inne zwierzęta ma problem z zalegającą sierścią i innymi zanieczyszczeniami. Może być to utrapieniem dla osób, które kochają swoje zwierzaki, a jednocześnie nie chcą poświęcać czystości domu. Na szczęście producenci odkurzaczy dbają o potrzeby posiadaczy zwierząt, dostarczając rozwiązania pozwalające na utrzymanie domu w czystości, w którym mieszka pupil.

Wybierając idealny odkurzacz, który poradzi sobie ze zwierzęcą sierścią, warto wybrać taki, o dużym podciśnieniu.

To dzięki potężnej sile ssania i odpowiednim szczotkom będziesz w stanie posprzątać różne rodzaje powierzchni, takie jak drewno, płytki, wykładzinę i tapicerkę. Odkurzacz wyposażony w turboszczotki doskonale poradzi sobie z zalegającą sierścią w najgłębszych zakamarkach. Istotne jest również, aby miał duży zbiornik, którego nie trzeba opróżniać w połowie odkurzania oraz filtr pochłaniający zapachy, dla zachowania lśniącego i świeżego domu.

 

Artykuł powstał we współpracy z wDomu24.pl sklepem internetowym z najwyższej jakości sprzętem wyposażenia domowego, który pomoże Ci zachować czystość w każdym zakamarku.

Więcej artykułów dla Ciebie

Ściany osłonowe i ich zastosowanie

W przeciwieństwie do wielu innych materiałów budowlanych, system ścian osłonowych jest cienki i lekki, zwykle z aluminium i szkła. Ściany …

Co zabrać ze sobą na kemping?

Wybierasz się na kemping? Oto niezbędne rzeczy, które musisz zabrać ze sobą. Od namiotów i śpiworów po przybory kuchenne, znajdziesz …

Przewodnik po prezentach strażaka

Szukasz doskonałego prezentu strażackiego w dobrej cenie? Jesteś we właściwym miejscu. W poniższym artykule przedstawimy kilka pomysłów na gadżety dla …

Odkurzacz workowy, czy bezworkowy — jaki kupić?

Kupowanie odkurzacza to duża decyzja. W końcu jest to urządzenie, którego używa się ze sporą regularnością. Zaleca się, zatem rozważyć …

Jak wybrać profesjonalny sprzęt do sprzątania?

Każdy profesjonalista wie, że posiadanie odpowiedniego sprzętu jest niezbędne do dobrze wykonanej pracy. Jeśli chodzi o sprzątanie, jest to szczególnie …

Inteligentne rozwiązania do Smart Home

Użyj swojego głosu, aby sterować światłami, włącz czajnik telefonem, odkurz mieszkanie, kiedy jesteś poza domem. To i wiele innych funkcji …

shares