Montaż tarasu z desek kompozytowych

Deski kompozytowe to zrównoważona, bezpieczna i ekonomiczna alternatywa dla naturalnego drewna. Jest to sztuczny produkt złożony z przetworzonych termoplastów i włókien drzewnych, co oznacza, że chociaż zachowuje uderzające piękno drewna, jest odporny na zmienne warunki atmosferyczne. Deska kompozytowa jest zarówno antypoślizgowa, jak i odporna na gnicie. Co więcej, ukryty system mocowania desek kompozytowych nie tylko ułatwia instalację, ale zapewnia gładkie, czyste i wypolerowane wykończenie.

Montaż tarasu z kompozytu – bezpieczeństwo i przygotowanie

Podobnie jak w przypadku innych prac budowlanych, ważne jest, aby pracować bezpiecznie i podejmować odpowiednie środki ostrożności, w tym noszenie odzieży ochronnej, rękawic, okularów ochronnych i maski przeciwpyłowej. Po odebraniu desek ze sklepu zalecamy, aby przed rozpoczęciem pracy poświęcić im jeden dzień na dostosowanie się do lokalnych warunków i temperatury. Nie zalecamy instalowania tarasu w chłodne dni. Deski z kompozytu można obrabiać zwykłymi narzędziami do obróbki drewna. Do przycinania desek kompozytowych zalecamy użycie piły do drewna z drobnym ostrzem. Podczas cięcia należy zadbać o to, aby deski były odpowiednio podparte.

Tarasy kompozytowe montaż – uwagi dotyczące lokalizacji i materiału

Są to dwa kluczowe obszary, które należy wziąć pod uwagę podczas planowania instalacji. Jeśli planujesz budowę na istniejącym tarasie, betonowym fundamencie lub solidnej powierzchni, możesz bezpiecznie zbudować sieć legarów (ramę tarasową) bezpośrednio na nisko położonym obszarze instalacji. Jeśli planujesz instalować deski na tarasie lub balkonie na dachu, musisz podnieść ramę z powierzchni, budując ją na sieci cokołów. A jeśli planujesz budować na miękkim lub nierównym podłożu, musisz najpierw zbudować sieć słupków (zacementowanych w ziemi), na których możesz zbudować swoją ramę tarasową. Ma to na celu zapewnienie, że taras będzie solidny i równy, jednocześnie minimalizując uszkodzenia ramy w czasie. We wszystkich scenariuszach preferowane są legary kompozytowe, ze względu na ich naturalną odporność na żywioły.

Montaż tarasu kompozytowego

Krok pierwszy: zbuduj ramę

Krok drugi: połóż pierwszą deskę

Krok trzeci: ułóż resztę kompozytowych desek tarasowych

Krok czwarty: Zainstaluj ostatnie dwie deski

Krok piąty: wykończenie

Krok pierwszy: zbuduj ramę

Po dokonaniu pomiarów i upewnieniu się, że podłoże jest solidne i równe, po zbudowaniu dodatkowej konstrukcji nośnej dla desek kompozytowych, zbuduj ramę. Rozłóż równomiernie legary kompozytowego taras. Im bliższy odstęp, tym mocniejsza rama. Weź również pod uwagę grubość swoich legarów, im grubsze i mocniejsze legary, tym bezpieczniejsze są deski tarasowe. Następnie zabezpiecz ramę, skręcając razem legary. W przypadku układania na tarasie lub cemencie ciężar gotowej konstrukcji jest wszystkim, czego potrzebujesz, aby przymocować konstrukcję do podłoża. W przeciwnym razie przymocuj ramę do podłoża, przykręcając ją do sieci słupków, czy cokołów zacementowanych w ziemi co najmniej 500 mm pod powierzchnią.

Ważne: Upewnij się, że zostawiłeś 10 mm szczelinę w miejscu, gdzie końce legara stykają się z belkami poprzecznymi, aby umożliwić rozszerzanie materiału.

Krok drugi: połóż pierwszą deskę

Po pierwsze, umieść ukryte klipsy startowe na każdym końcu ramy i na górze legarów ramy w regularnych odstępach pomiędzy nimi. Będziesz wpychał swoją deskę w te klipsy, więc upewnij się, że miejsce, w którym się znajdują, jest równo z krawędzią ramy. Przykręć klipsy startowe do ramy. Teraz dociśnij pierwszą deskę tarasową, aby klipsy startowe weszły w boczny rowek. Upewnij się, że deska jest dociśnięta, aż będzie mocno zamocowana. Na koniec, gdy pierwsza deska styka się z każdym z legarów ramy, wepchnij ząbkowaną stronę specjalnego klipsa do odsłoniętego bocznego rowka (druga strona z ukrytych klipsów startowych). Przykręć każdy z tych specjalnych klipsów zarówno do pierwszej deski, jak i do legarów ramy, przez nawiercone otwory do mocowania kompozytowych desek tarasowych. Upewnij się, że otwory na śruby są w jednej linii ze środkami legarów i że używasz jednego łącznika na deskę na styku, a także na końcach desek i na każdym legarze.

Krok trzeci: ułóż resztę kompozytowych desek tarasowych

Aby ułożyć każdą dodatkową deskę, po prostu umieść jej odsłonięte boczne rowki na specjalnych klipsach poprzedniej deski, przykładając niewielką siłę, aby zapewnić jej solidne połączenie, a następnie powtórz – umieszczając i przykręcając specjalne klipsy do drugiej krawędzi deski, a następnie wsuwając następna deska na swoim miejscu i tak dalej, aż do zainstalowania desek tarasu, oprócz dwóch ostatnich. Ścisk montażowy do budowy tarasów skutecznie sprawdza się przy rozmieszczaniu i wyrównywaniu desek tarasowych.

Krok czwarty: Zainstaluj ostatnie dwie deski

Znając szerokość dwóch ostatnich desek, łącznie z odstępem między nimi, zaznacz na ostatnim legarze, gdzie będzie leżała krawędź ostatniej deski. Teraz, tak jak podczas układania pierwszej deski, użyj swoich oznaczeń, aby przykręcić ukryte klipsy startowe na każdym końcu ramy i na górze legarów ramy w regularnych odstępach między nimi. Dociśnij ostatnią deskę do ukrytych klipsów startowych, zatrzaskując ją na miejscu. Następnie przymocuj ostatnią deskę do ramy, wkręcając specjalne klipsy w każdy legar i w boczny rowek ostatniej deski (po stronie zwróconej do reszty wcześniej ułożonego poszycia. Teraz weź swoją przedostatnią deskę i dociśnij pod kątem jeden jej odcinek do odsłoniętych specjalnych klipsów ostatniej deski, wciskając ją na miejsce. Na koniec wsuń ostatnie specjalne klipsy wzdłuż szczeliny po drugiej stronie przedostatniej deski, między drugą a trzecią deską od końca, a kiedy umieścisz je na środku każdego złącza, przykręć je na miejsce.

Krok piąty: wykończenie

Wreszcie, nadszedł czas, aby zakryć pozostałą odsłoniętą ramę kompozytowymi panelami czołowymi, nadając tarasowi gładkie, eleganckie wykończenie. Aby to zrobić, po prostu przytnij elementy deski czołowej na wymiar i przykręć je do końców ramy w regularnych odstępach między legarami. Deski kompozytowe są pozyskiwaną w sposób zrównoważony, odporną na gnicie, antypoślizgową i trwałą alternatywą dla naturalnego drewna. Nie ma potrzeby uszczelniania ani malowania kompozytowych desek tarasowych. Do wyboru jest wiele kolorów kompozytowych desek tarasowych, a ich trwałość wynosi 25 lat, bez konieczności przeprowadzania kosztownej i pracochłonnej corocznej konserwacji jak w przypadku desek z prawdziwego drewna.

Montaż tarasu z drewna kompozytowego nie jest trudnym zadaniem, jeśli tylko lubisz majsterkowanie.

Aluminiowe zadaszenie tarasu do samodzielnego montażu

Aluminiowy dach tarasowy do samodzielnego montażu to świetny sposób na ochronę mebli zewnętrznych, desek tarasowych i roślin. Baldachim wykonany z wytrzymałego aluminium jest łatwy w montażu i bardzo skuteczny. Zadaszenie jest również lekkie i może być łatwo przenoszone wokół patio lub tarasu, co czyni go uniwersalnym dodatkiem do Twojej przestrzeni życiowej na zewnątrz. Aluminiowe zadaszenie tarasowe do samodzielnego montażu to niedrogi sposób na przedłużenie żywotności mebli zewnętrznych i sprawienie, by Twoje patio było bardziej przyjemne, nawet podczas deszczu.

Montaż tarasu z desek kompozytowych cena

Cena montażu tarasu kompozytowego może być czynnikiem decydującym, jeśli chodzi o wybór tego typu podłoża Twojego tarasu. Tarasy kompozytowe oferują wiele korzyści, które mogą zaoszczędzić pieniądze w dłuższej perspektywie. Na przykład tarasy kompozytowe są łatwe w utrzymaniu i czyszczeniu, więc nie będziesz musiał wydawać pieniędzy na zatrudnienie kogoś do czyszczenia lub naprawy tarasu. Dodatkowo tarasy kompozytowe są trwałe, więc nie będziesz musiał ich wymieniać tak często jak innych rodzajów tarasów. Podczas gdy cena instalacji tarasów kompozytowych może być wyższa z początki, długoterminowe oszczędności i korzyści sprawiają, że jest to mądra inwestycja dla twojego domu.

Aby uzyskać dodatkowe informacje na temat budowy tarasu, zajrzyj na naszą stronę internetową.

Miłego majsterkowania!

Więcej artykułów dla Ciebie

Przygotuj swoje ciało do wiosennej odsłony: Korzyści depilacji laserowej

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, co oznacza, że czas przygotować swoje ciało na cieplejsze dni i letnie stylizacje. Jednym z …

Suplementacja dla witalności: Jak zadbać o energiczny start w życie dla Twojego szczeniaka?

Szczeniaki są pełne energii i ciekawości, a odpowiednia suplementacja może pomóc im w budowaniu solidnych podstaw dla zdrowego i aktywnego …

Miłość wisi w powietrzu: Jak stworzyć wyjątkowe walentynkowe dekoracje z balonów?

Czy szukasz pomysłów na wyjątkową dekorację na Walentynki? Balony to idealne rozwiązanie! Nie tylko dodają uroku każdej uroczystości, ale także …

Nowoczesne kuchnie dla małych przestrzeni: Pomysły na optymalizację układu i designu

Kuchnia jest sercem każdego domu, bez względu na jej rozmiar. Nawet w niewielkiej przestrzeni można stworzyć funkcjonalne i stylowe miejsce, …

Wyprawka dla noworodka – czego będziesz potrzebować?

Przygotowanie do narodzin dziecka to wyjątkowy okres, pełen emocji i oczekiwania. Jednym z kluczowych zadań przyszłych rodziców jest kompleksowe skompletowanie …

Kamienie szlachetne w biżuterii

Biżuteria od wieków pełniła istotną rolę nie tylko jako ozdoba, lecz także jako nośnik wartości kulturowych, społecznych i osobistych. Kamienie …

shares