Odkurzacz bezprzewodowy – co musisz o nich wiedzieć i jak wybrać najlepszy odkurzacz?

Więc zdecydowałeś, że Twój następny odkurzacz powinien być bezprzewodowy. Świetny wybór! Jesteśmy pewni, że będziesz cieszyć się elastycznością i swobodą, jaką Ci da, a także oczywiście nieskazitelnym domem. Aby ułatwić znalezienie odpowiedniego modelu — niezależnie od tego, czy masz zwierzaka, duży dom, czy dużo brudu do wyczyszczenia — oto kilka porad dotyczących odkurzaczy bezprzewodowych. Czytaj dalej, aby odkryć 7 rzeczy, o których należy pamiętać przy zakupie bezprzewodowego odkurzacza.

6 rzeczy, o których należy pamiętać przy zakupie odkurzacza bezprzewodowego

 • typ odkurzacza
 • specjalne potrzeby w zakresie czyszczenia
 • wydajność
 • środowisko pracy
 • łatwość użytkowania
 • dodatkowe funkcje i akcesoria

Typ odkurzacza

Ogólnie rzecz biorąc, odkurzacze bezprzewodowe występują w dwóch rodzajach: pionowe lub roboty automatyczne. Każdy z nich ma swoje zalety.

Odkurzacze pionowe PURON mają dużą moc ssania, są lekkie i co najważniejsze przychodzą z wieloma akcesoriami w zestawie. To właśnie one są kluczowe w doskonałym posprzątaniu każdego zakamarka w domu i samochodzie. Są proste w użyciu, kompaktowe i mają małe rozmiary, dzięki czemu łatwo je przechowywać. Dla tych, którzy nie lubią sprzątać, lepszym wyborem jest robot sprzątający. Możliwość ustawienia zakresu jego pracy, oraz godzin, sprawia, że posprząta Twój dom kiedy jesteś w pracy lub na spacerze. Główne zalety odkurzaczy bezprzewodowych? Oprócz tego, że są bardzo łatwe w użyciu, przenoszeniu i przechowywaniu, umożliwiają również bezproblemowe czyszczenie na wszystkich poziomach. Weź pod uwagę bezprzewodowy odkurzacz pionowy, na przykład, jeśli chcesz zbierać kurz z rogów na suficie, półek i innych trudno dostępnych miejsc.

Specjalne potrzeby w zakresie czyszczenia

Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem zwierząt domowych, chcesz maksymalnej ciszy, czy też szczególnie martwisz się o jakość powietrza w swoim domu, znajdziesz bezprzewodowy odkurzacz PURON, który dokładnie spełni Twoje wymagania w zakresie sprzątania.

Wydajność

Czy słyszałeś mit, że odkurzacze bezprzewodowe nie są skuteczne w zbieraniu brudu? Cóż, to po prostu nieprawda. W rzeczywistości wszystkie bezprzewodowe odkurzacze PURON zostały zaprojektowane z myślą o dokładnym sprzątaniu Twojego domu – bez względu na rodzaj podłogi. To powiedziawszy, aby uzyskać wyjątkowo dokładne czyszczenie – nawet na twoich ulubionych dywanach – zalecamy odkurzacz z dużą mocą ssania, wieloma akcesoriami i funkcją mopowania

Środowisko pracy

Obecnie wiele bezprzewodowych odkurzaczy dostępnych na rynku działa wystarczająco długo, aby posprzątać dom na jednym ładowaniu. Jednak długość działania baterii może się znacznie różnić od modelu. Oto, o czym należy pamiętać.

 • Twoja przestrzeń życiowa: Zanim wybierzesz odkurzacz bezprzewodowy, zadaj sobie pytanie, ile czasu pracy naprawdę potrzebujesz. Małe mieszkanie? Prawdopodobnie wystarczy czas działania od 30 do 45 minut. Duża powierzchnia do czyszczenia? Wybierz wysokowydajne urządzenie, które działa do 80 minut. Pamiętaj, że czyszczenie z maksymalną mocą skraca czas pracy.
 • Bateria: do długiego czasu pracy wymagany jest mocny, wysokiej jakości akumulator. 
 • Dodatkowe baterie: Niektóre modele bezprzewodowe są dostarczane z dodatkowym akumulatorem lub dwoma. Jeśli chcesz sprzątać jeszcze dłużej lub dokładniej, po prostu wymień na nowy i kontynuuj. 

Łatwość użytkowania

Odkurzacze bezprzewodowe są ogólnie łatwe w użyciu, ponieważ nie jesteś przywiązany do gniazdka. Należy jednak pamiętać o kilku aspektach, aby sprzątanie było jak najbardziej przyjemne.

 • Sprawdź wagę: W zależności od tego, jak długo sprzątasz, waga może odgrywać ważną rolę w twoim wyborze – zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na bezprzewodowy odkurzacz. Lekki model, sprawia, że ​​czyszczenie jest nieco łatwiejsze i, bądźmy szczerzy, przyjemniejsze.
 • Rozpoczęcie jednym kliknięciem: Czy wiesz, że wiele bezprzewodowych odkurzaczy kijowych wymaga ciągłego przytrzymywania przycisku podczas odkurzania? Dobrą wiadomością, jest to, że istnieją odkurzacze bezprzewodowe, które tylko włączasz i pracują, ile trzeba.

Dodatkowe funkcje i akcesoria

Zadaj sobie pytanie: czy bezprzewodowy odkurzacz może zrobić coś więcej niż sprzątanie brudnych podłóg? Od zbierania sierści zwierząt, przez odsysanie pajęczyn w wysokich kątach, po odkurzanie samochodu — odpowiednie nasadki mogą znacznie ułatwić trudne zadania do czyszczenia. Ogólna zasada: im więcej przystawek ma odkurzacz, tym bardziej jest wszechstronny.

Po co kupować odkurzacz bezprzewodowy? Zalety odkurzaczy bezprzewodowych

 • Lżejszy niż standardowy odkurzacz
 • Nieograniczony długością przewodu lub bliskością gniazdek elektrycznych
 • Może być używany jako odkurzacz ręczny do niewygodnych prac, takich jak czyszczenie samochodu, tapicerki i innych zakamarków
 • Mniejszy i łatwiejszy do przechowywania

Jaki więc bezprzewodowy odkurzacz kupić?

Wygodne i elastyczne, bezprzewodowe odkurzacze PURON mają wiele do zaoferowania. Jednak nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania. Wybór odpowiedniego odkurzacza bezprzewodowego zależy od osobistych preferencji, przestrzeni życiowej i dokładnych potrzeb w zakresie sprzątania. Mamy nadzieję, że nasze wskazówki i porady pomogą Ci zawęzić wybór i wybrać ten najlepiej dopasowany.

Więcej artykułów dla Ciebie

Teczki elektroniczne, czyli jak zdigitalizować dokumenty w firmie?

Przenieś zbiory dokumentów swojej firmy na wyższy poziom, konfigurując elektroniczny system archiwizacji we właściwy sposób. Nadszedł czas, aby Twoja firma …

Montaż tarasu z desek kompozytowych

Deski kompozytowe to zrównoważona, bezpieczna i ekonomiczna alternatywa dla naturalnego drewna. Jest to sztuczny produkt złożony z przetworzonych termoplastów i włókien …

Jak działa łożysko?

Łożysko jest elementem układu, który pomaga zmniejszyć tarcie między dwoma częściami. Robi to poprzez oddzielenie dwóch obiektów i zapewnienie im gładkiej …

Okna aluminiowe — wady i zalety

Ramy okienne wykonane z aluminium stają coraz bardziej popularne. Jest ku temu kilka powodów: są wytrzymałe, lekkie i łatwe w …

Jak czyścić toaletę?

Czyszczenie toalety nie należy do najprzyjemniejszych zadań, jednak każdy chce, aby jego toaleta była na tyle higieniczna i czysta, aby przyjemnie …

Jaki plecak podróżny wybrać?

Nasz poradnik jak wybrać plecak, pomoże Ci dokonać najlepszego wyboru dla Twoich potrzeb zapewniając komfort i niezawodność Niezależnie od tego, …

shares