Soda oczyszczona – zastosowanie w domu. Porady, triki

Kilka słów o sodzie oczyszczonej…

Soda oczyszczona, a właściwie wodorowęglan sodu jest jednym z nieorganicznych związków chemicznych. Należy do grupy wodorowęglanów. Jest to wodorośl kwasu węglowego i sodu. Soda oczyszczona posiada wiele właściwości. Dzięki temu wykorzystywana jest w wielu dziedzinach – w kuchni, w lecznictwie, w kosmetyce czy w sprzątaniu. Jeśli chodzi o robienie porządków – czasami nie warto przepłacać, kupując drogie preparaty czy środki czystości. Zamiast tego, idealnie sprawdzi się soda oczyszczona. Kupisz ją w niemal każdym sklepie spożywczym czy supermarkecie. W dodatku, za torebkę sody oczyszczonej nie wydasz więcej niż kilka złotych. Jesteś ciekawa jak można wykorzystać sodę oczyszczoną podczas sprzątania? Zachęcamy do przeczytania pozostałej części artykułu.

Wykorzystanie sody oczyszczonej w sprzątaniu

Zastosowanie sody oczyszczonej jako zamiennik niektórych preparatów do sprzątania, pozwoli Ci co nieco zaoszczędzić. Soda oczyszczona jest również naturalna, a więc przy jej zastosowaniu możesz sprzątać ekologicznie i bez użycia szkodliwych dla środowiska środków chemicznych. Soda oczyszczona pozwoli Ci na sprzątanie w zgodzie z naturą. Stosowanie sody oczyszczonej zamiast chemicznych preparatów do sprzątania jest również lepsze i mniej szkodliwe dla nas. Poniżej, przedstawiamy Ci 5 sposobów na wykorzystanie sody oczyszczonej podczas sprzątania.

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z butów?

Soda oczyszczona pomoże pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z przepoconych, zawilgoconych butów. Wystarczy, że wsypiesz do nich mniej więcej pół torebki sody oczyszczonej. Następnie, należy zostawić buty na kilka godzin. Dlatego najlepiej jest zrobić to wieczorem i zostawić na całą noc. Rankiem lub po upłynięciu kilku godzin, wystarczy dokładnie wytrzepać z butów sodę oczyszczoną. I już, gotowe! Z butów przez pewien czas nie powinno być czuć nieprzyjemnego zapachu.


buty

Jak usunąć kamień z czajnika?

Aby usunąć kamień, jak i osad z czajnika, wystarczy wsypać całą torebkę sody oczyszczonej do czajnika, zalać wodą i zagotować. Po zagotowaniu wody, należy ją energicznie zamieszać, a następnie wylać. Czynność należy powtarzać do momentu, aż odpadnie cały kamień. Na koniec, wystarczy wyszorować czajnik przy użyciu twardej szczotki i płynu do naczyń.

Jak wyczyścić mikrofalówkę?

Aby wyczyścić kuchenkę mikrofalową, wystarczy przetrzeć jej ścianki za pomocą wilgotnej gąbki, posypanej odrobiną sody oczyszczonej. Po wykonaniu tego, należy przetrzeć je jeszcze raz, jednak tym razem – wilgotną szmatką, a zaraz po tym suchą.

Jak usunąć spaleniznę z garnków?

Aby usunąć spaleniznę z garnka emaliowanego, należy nanieść pastę z sody oczyszczonej na przypaloną powierzchnię. Taką pastę możesz wykonać poprzez dodanie odrobiny wody do sody oczyszczonej. Najlepiej nakładać ją okrężnymi ruchami. Następnie, należy zostawić tak garnek na kilka godzin. Po tym czasie, trzeba dokładnie go umyć – najlepiej przy użyciu płynu do naczyń.

patelnia ze spalenizną

Co zrobić, żeby białe ubrania nie szarzały?

Jak wiadomo, ciężko jest utrzymać nieskazitelną biel ubrań. Na szczęście, znamy sposób jak można uchronić ubrania przed szarzeniem. Wystarczy, że przed włączeniem pralki, dodasz do nich pół szklanki sody oczyszczonej. To pozwoli Ci cieszyć się nieskazitelną bielą ubrań przez długi czas!

Spraw, aby Twój dom lśnił czystością!

To tylko kilka porad dotyczących zastosowania sody oczyszczonej podczas sprzątania. Można wykorzystać ją jeszcze do mycia zlewów, do usuwania trudnych w pozbyciu się plam, do czyszczenia biżuterii czy czyszczenia grilla. Mamy nadzieję, że wymienione przez nas porady okażą się przydatne podczas kolejnego sprzątania.

Artykuł powstał we współpracy ze stroną internetową posprzatamzaciebie.pl.

More Articles for You

Oświetlenie zewnętrzne ogrodu i tarasu

Dom dla każdego z nas pełni bardzo ważną funkcję, to w nim czujemy się bezpiecznie i wygodnie. Jednak letnią porą …

Jaki rower do treningów?

Początkujących adeptów kolarstwa sport ten często wciąga tak mocno, że wkrótce decydują się na zakup lepszego sprzętu i regularne treningi. …

Kosmetyki wegańskie – czym są i jak je znaleźć?

Nie da się zaprzeczyć, że świat szybko się zmienia, w tym także trendy dotyczące kosmetyków. Obecnie coraz większą popularnością cieszą …

Perfekcyjna Pani Domu – tricki na doskonałą organizację

Nieład w szafach i chaos na półkach to koszmar wielu polskich rodzin. Brak odkładania rzeczy na miejsce w połączeniu z …

Wentylacja mechaniczna – centrale wentylacyjne

Dobra jakość powietrza jest podstawową rzeczą, o jaką należy zadbać w każdym domostwie. Nikt nie chciałby przecież wdychać zanieczyszczeń, ponieważ …

Jakie materiały wykorzystać przy budowie tarasu drewnianego?

Budowa drewnianego tarasu – nie taka zła jak myślisz! Ile ludzi, tyle opinii. Jedni bez zastanowienia stwierdzą, że budowa tarasu …

shares